ההנדסה הפוכה פרוטוקול רצועת הוביל שני חוט

Apr 29, 2022 category

אם כי חג המולד עשוי להיות מספר שבועות מאחורינו, מתקנים שונים הוביל תוסס יכול להיות כיום להתגלות בבתים שלנו בכל סוג של שנה. [Tim] יש לי את ידיו על מסך LED שהגיע עם ניהול מרחוק המאפשר לאדם להגדיר לא רק את הצבע של נוריות ככל שלם עם זאת, כדי להפעיל אנימציות בסיסיות. עם זאת אלה לא היו רצועות WS2812B המשותף שלך עם קווי נתונים: כל הנורות היו רק מקושרים במקביל רק שני חוטים, אז בדיוק איך זה היה אפשרי?

פרוטוקול מחרוזת LED הוא פשוט מאוד, עם שדה כתובות אחד, כמו גם שדה נתונים אחד.
[טים] מכור את האוסצילוסקופ שלו מחרוזות LED לגלות בדיוק איך הם עבדו, מתאר את התוצאות בבלוג מפורט. כפי שהוא מתברר, הבקר קצר מכנס את מתח האספקה ​​של רצועת הוביל לייצר סיביות נתונים, בדומה לשיטה ישן טלפונים חיוג דופק עבד. שבב קטן משולב לתוך כל הוביל מרים את הפולסים האלה, עם זאת שומרת על הפנים שלה ציין הודות לקובל שמחזיק את השבב המופעל כאשר קו האספקה ​​הולך נמוך.

לאחר ההנדסה הפוכה פרוטוקול, [Tim] המשיך לבצע סגנון דומה באמצעות ATMEGA328P כקרר כמו גם Attiny10 כמו הנהג LED. עם רק כמה שורות של קוד, כמו גם קבלים 100 nf חיץ על פני סיכות הכוח של בולט, [Tim] היה מסוגל להפוך הוביל על כמו גם על ידי שליחת פעימות עם קווי האספקה. כמה עבודה עדיין צריך להיעשות כדי לבצע לחלוטין פרוטוקול כפי מנוצל מחרוזות LED, אולם כהוכחה של מושג זה מראה כי סוג זה של תקשורת קו כוח אפשרי עם רכיבים נפוצים.

ראינו עבודות ששולחות אותות במורד שרשרת הוביל שני חוט לפני, אם כי בתור תוספת לרצועת LED נורמלי יותר. [TIM] היא לא הראשונה להפוך את המהנדס המתועד גרוע פרוטוקולים רצועת הוביל, אבל סביר להניח לא יהיה האחרון גם.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *