מחשב תוצרת בית משנות השבעים שבבים

Mar 23, 2022 Uncategorized

לפעמים זה מתחיל עם טיימר 555 ו op-amp. פעמים אחרות עם מיקרו קטן. אבל העיתוי לא כל כך נהדר וצרכים מעגל תזמון ייעודי. ואולי עוד קצת זיכרון, ואולי יש להחליף את השיעוג עבור כמה שבבי סדרה 74LS. ועכשיו כמובן שזה צריך פלט וידאו מדי. לפני שאתה יודע את זה, אתה בוהה במחשב 40 שבבים כי hequens בחזרה אל פשוט יותר, אך איכשהו מורכב יותר, זמן של מחשוב. לפחות זה איפה [מרסל] הוא עם המחשב שלו Breadboard מבוסס על שבבי עידן 1970.

עבור מה שהיא עושה, המחשב homebrew זה פשוט יחסית פשוטה. זה מקבל 8 סיביות של עיבוד כוח מ 34 שבבי TTL. עוד 6 בסיבוב את התכונות האחרות הדרושות למחשב לפעול. הוא מסוגל לעיין 64 צבעים בתוכנה יש יותר מאשר מספיק זיכרון עבור מחשב מסוג זה. עד כה הבעיה החוזרת היחידה [מרסל] היתה עם עייפות לוח, כמו כמה שבבים לשמור popping מתוך שקעים.

זהו פרויקט נהדר לכל מי שמעוניין במחשוב Homebrew או 8 סיביות, באופן חלקי בגלל כמה מהמגבלות המוטלות על עצמו, כמו “רק צ’יפס משנות ה -70”. זה מבנה מרשים בעצמו ומסתכל כדי לקבל הרבה יותר טוב מאז תוכניות עתידיות קוראים PCB ייעודי כדי לפתור את הבעיה עם לוחות שחוקים. אם אתה כבר השקיעו בפרויקט כזה, אל תשכח כי חור הארנב יכול ללכת קצת יותר עמוק יותר: אתה יכול לבנות מחשב מתוך טרנזיסטורים נפרדים גם כן.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *