פריצות ראשונות: מותג חדש Nokia 5G Gateway נתב

Jan 21, 2022 Uncategorized

מלבד להיות מוקד של סדרה של תיאוריות מזימות מוזרות, 5G רשתות סלולריות להציע את התחייבות של גישה לאינטרנט מהיר בכל מקום בטווח שלהם. לשם כך יש זן חדש של מכשירים שנוצרו כדי לספק פס רחב הביתה באמצעות 5G כמו backhaul. זה אחד מאלה, נוקיה Fastmile, כי [אדי ג’אנג] קיבל, והוא מצא את זה להיות קשר מעניין וחקירה. ספוילר: הוא מפעיל אנדרואיד ויש לו באגים לנצל.

Privilege Escalation באג בכלי ניהול האינטרנט הוביל לקבל את היכולת לייצא ולשנות קבצי תצורה, אבל למרבה הצער, למרות הפקודה Telnet ניתן לפתוח זה לא הרבה שימוש ללא הסיסמה. לחשוף כמה יציאות חסומות בבסיס היחידה גילה יציאת USB-C, שנמצאה להתחבר למכשיר אנדרואיד. באמצעות ADB קליפה ניתן לפתוח על אנדרואיד, אבל על חקירה נוספת נמצא כי fastmile הוא לא מכשיר יחיד אלא שני אלה נפרדים. בפנים הוא PCB עם טלפון 5G אנדרואיד לנהל את החיבור, ועוד עם נתב בית נפרד לחלוטין.

עם גישה לצד אנדרואיד ובנפקת כניסה בצד הנתב שהיה עד כמה שהיה מוכן ללכת מבלי לסכן את פיסותו. זה רק נשאר לעשות teaddown, אשר מגלה את PCBs נפרדים עם heatsinks שלהם, ואת מערך אנטנה מעולה. אולי התקנים אלה יהיה בזמן להיות בכל מקום כמו נתבים ישנים, ואנחנו נראה אותם לגמרי הניח חשוף.

חבל שאנחנו נאלצנו לכתוב הרבה יותר על תיאוריות הקונספירציה המקיפה 5G מאשר התקנים 5G אמיתיים, אבל אולי נראה הרבה יותר tedowns כמו זה כדי לפצות על זה.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *